Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ende nuk lejohet organizimi i dasmave

Shkup, 1 mars – Ende nuk ka një marrëveshje mes Qeverisë dhe hoteleritë për organizimin e dasmave.

Takimi midis organizatorëve të dasmave me zëvendëskryeministrin Fatmir Bytyqi dhe drejtori e Inspektoriatit Shtetëror, Stojko Paunovski sot përfundoi pa marrëveshje.

Së shpejti ata duhet të japin një propozim të ri me protokolle, ndërsa Komisioni për Sëmundje Infektive duhet të vendosë. Organizatorët e dasmave kërkojnë të punojnë njëlloj sikur kafenetë.

Organizatorët e dasmave disa herë protestuan dhe thonë se janë më të goditurit nga pandemia, ndërsa në takimin e fundit me zëvendëskryeministrin Bytyqi theksuan se mbështetja qeveritare nuk është e mjaftueshme dhe kërkojnë të t’u lejohet të punojnë me protokolle.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...