Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Ende nuk me ka bindur Havertz, ai duhet të bëjë më shumë”

Ish qendërmbrojtësi francez, Frank Lebouef ende nuk është bindur nga transferimi i Chelseas, Kai Havertz.

Gjermani kaloi të “Blutë” nga Bayer Leverkuseni në shtator për 70 milionë euro, derisa ka bërë 13 paraqitje nën urdhrat e Frank Lampardit.

Por, paraqitjet e këtij të fundit nuk e kanë bindur Leboeuf, i cili mendon se lojtari duhet të bëjë ende më shumë për të dëshmuar vetën.

“Mendoj se është duke u bërë më mirë, disa lojtarë janë duke u përmirësuar”.

“Jam shumë i kënaqur me Hakim Ziyechin, që u shërua dhe jep më të mirën. Por, ende nuk jam bindur nga Kai Havertz, ende dua më shumë nga ai”.

“Dua të këtë efekt më shumë, aty ku mendoj se është zhdukur. Jam i sigurt se Frank nuk është plotësisht i lumtur me mënyrën si punojnë”, deklaroi ai.

21-vjeçari në 13 paraqitje realizoi katër gola, tre nga të cilat ishin në ndeshjen ndaj Barnsley në EFL Cup.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...