Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Ëndrra e çdo lojtari, video loja CS-GO ju lejon të provoni thika të shtrenjta dhe më moderne

Shihni se si të testoni dhe përdorni komandat e thikës në CS: GO.

Disa thika nga Counter Strike: Global Offensive (CS: GO) janë një ëndërr e vërtetë e konsumatorit për lojtarët dhe e kushtueshme.

Por loja e Valve lejon lojtarët të testojnë thika të ndryshme duke përdorur komanda në tastierën e serverit jashtë linje, pa shpenzuar para.

Testi mund të bëhet në të gjitha modelet e disponueshme në versionin e lojës, transmeton Telegrafi. Shikoni, më poshtë, hap pas hapi se si ta bëni këtë provë dhe të blini thikën tuaj të re.

Hapi 1. Në menunë kryesore të CS:GO shkoni te “Luaj CS:GO”, në këndin e sipërm të majtë të ekranit.

Hapi 2. Zgjidhni modalitetin “Praktikoni me bots” dhe zgjidhni një stil të lojës dhe hartën e preferencës suaj.

Hapi 3. Sapo të hyni brenda lojës, hapni komandën e komandës (‘) dhe futni kodin, pa thonjëza, “sv_cheats 1”;

Hapi 4. Pastaj, gjithashtu në tastierën komanduese (‘), shkruani kodin, pa thonjëza, “mp_drop_knife_enable 1”;

Hapi 5. Gjithashtu brenda konsolës komanduese (‘), duhet të futni komandën për thikën që dëshironi të provoni.

Shihni disa kode në listën më poshtë për thika të ndryshme.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...