Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Eneda Tarifa rezulton pozitive me COVID-19

Këngëtarja e njohur shqiptare, Eneda Tarifa, ka njoftuar ndjekësit se ka rezultuar pozitive me COVID-19.

Lajmin e bëri të ditur përmes një ‘live’ që ka ndarë me fansat në llogarinë personale, Instagram.

Ajo thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore duke theksuar se nuk ka fare simptoma.

Ky është fjalimi i saj i plotë:

“Përshëndetje të gjithëve, si rrallë herë unë flas live me njerëzit, por dua të ju them diça shpresoj të jeni mirë njëherë.

Mua dje në fakt më iku shija dhe kjo ishte një shtysë që una ta bëja tamponin dhe dola pozitiv. Rezultoj ta kem marr diku, jam asimptomatike, nuk ndjej asgjë. Fakti që bëra një tampon ishte çështja e shijes dhe ushqimit. Shembull, po pi një kafe tani por nuk kam idenë se çfarë shije ka.

Megjithatë me sa po shoh, shpresoj të mos përkeqësohet, por shpresoj që do ta kaloj kështu.

Po ju lajmëroj vet, sepse nuk dua t’i ngelet të tjerëve zbulimi i kësaj gjëje, mendoj që të gjithë ndoshta mund ta kalojmë, nëse të gjithë do e kaloni kështu si unë, ju ftoj te shtëpia ime sepse nuk kam fare simptoma.

Unë jam izoluar me Arian dhe ne të dyja do e kalojmë shumë mirë karantinimin në shtëpi, por është një detyrim ndaj meje dhe miqve të mi që të ruhem. Do të ju informoj në ditët në vazhdim se si do të ndihem.

Ju lutem, qëndroni të sigurt në shtëpi”.

Postime të ngjashme

Renee bën bashkë Norën e Robertin

Dafina Vidishiqi

Adrola thotë se shoqëria jonë nuk di ta menaxhojë lirinë e demokracinë: Çohu Enver, na bëj derman

Dafina Vidishiqi

Khloe thekson çdo pjesë të trupit në veshjen e ngushtë teksa pozon pranë veturës “Rolls Royce”

Dafina Vidishiqi

Roza Lati tregon ankthin e përjetuar: Sytë nga deti mos na gllabëronte

Dafina Vidishiqi

Erika Jayne ndahet nga Tom Girardi pas 20 vitesh martesë

Dafina Vidishiqi

Dhurata Dora feston për 23 milionëshin me “Only You”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...