Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Këto pyetje kanë shqetësuar shumë njerëz: A i dini përgjigjet e sakta? Ju duhet të zgjidhni tri sfera të ndryshme dhe t’i vendosni në rrathë në mënyrë që shuma e tyre të jetë 30.

Autori i detyrës dhe kanali i ndjekur nga 2.29 milionë abonentë, vëren se kjo nuk është një detyrë matematikore, por një enigmë! . “Kur një problem duket i pamundur, përpiquni të ndryshoni perspektivën”, ka thënë autori i pamjeve pasi shpjegoi zgjidhjen.

Nëse nuk keni arritur të zgjidhni enigmën, shikojeni video-xhirimin.

Postime të ngjashme

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

Shikoni mirë dhe zbuloni nëse keni një çrregullim të rrezikshëm!

D V

Fotot e dasmës; Mbesa e Dianës martohet me milionerin 62-vjeçar

D V

Zbulohen për herë të parë sekretet e bërthamës së Marsit

D V

E pazakontë, babai i Meghan Markle do të hedhë në gjyq të bijën dhe princ Harryn për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...