Enkelejd Alibeaj: Skemë kriminale me mbetjet

Opozita denoncoi kete te merkure situaten mjedisore ne disa qytete te vendit.

 

Sipas partise demokratike, mbetjet jane lene qellimisht rrugeve dhe po digjen ne ambiente te hapura, permes nje skeme kriminale qe synon te zhvase buxhetin e shtetit

ENKELEJD ALIBEAJ

Enkeld Alibeaj: Pas krizave mjedisore, ato të cilat kapluan fillimisht para ca kohësh Durrësin, e që vazhduan pastaj me Kavajën, tymi, flaka dhe helmi që pushtoi Fierin, tashmë radha i ka ardhur Shijakut. Nuk është thjesht një paaftësi menaxhuese e lënies së mbeturinave, plehrave, rrugëve pa kontroll, duke vendosur në rrezik shëndetin e njerëzve, por është thjeshtë një skemë e pastër kriminale, mafioze për të zhvatur buxhetin e shtetit. Një skemë e cila po përsëritet në Durrës, Kavajë, Fier, tashmë Shijak me gjasa edhe në qytete e tjera. Një skemë e cila është fare e thjesht, fillimisht lihen në mënyrë të qëllimshme mbetjet, plehrat, rrugëve të qyteteve, duke vendosur në rrezik jetën e njerëzve e duke ndotur ambientin, e më pas duke krijuar natyrshëm edhe një krizë mjedisore.

Related posts

Ndryshon statusi i PD, Komisioni miraton propozimet e Bashës, rrëzohet drafti i Kadillit dhe Harxhit

N E

Mashtrime me pagesat online në Shqipëri, 4 të arrestuar dhe 8 të tjerë në kërkim për 4 milionë euro

D V

Vaksinimi me njësitë e lëvizhme në Ndroq, Manastirliu: Javët e hapura të vaksinimit do të vijojnë, të hënën mbërrijnë mbi 44 mijë vaksina Pfizer

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com