Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Enkelejd Alibeja: KAS dhe Kolegji Zgjedhor janë të ndikuar nga qeveria Rama

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enkelejd Alibeaj i ftuar mbrëmjen e sotme të emisionit “Open” ka thënë se nuk ka shpresë për të marrë një përgjigje për kallëzimin e dërguar për zgjedhjet e 25 prillit, pasi KAS është i ndikuar nga pushteti.

Ai gjithashtu shtoi se edhe Kolegji Zgjedhor është i ndikuar nga qeveria Rama.

“Ta zëmë sikur s”do të shkonim në KAS, e para që do thuhej është që pse s’shkoni në rrugë ligjore ju rebela. Nuk kam pritshmëri pasi KAS është politikisht i strukturuar me profilizim politik. Pse ne i kemi pritshmëritë të vogla është se pushteti ka dorën e vet edhe tek KAS dhe Kolegji Zgjedhor.

Celibashi nuk është kurrë i profilit tonë, i cili edhe ai tha se duhet të jetë me emra, çuarja e fletës dhe vendosja e numrave ka pasur një ndikim në zgjedhje. Nuk është çështja e fatit politik, pasi shqiptarët jetojnë në republikë të deformuar”, tha Alibeaj.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...