Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Enver Hasani flet rreth vendimit të Supremes për Albin Kurtin

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani ka folur pas vendimit të Gjykatës Supreme e cila vendosi se Albin Kurti dhe të tjerët nuk mund të kandidojnë për deputetë.

Një vendim i tillë ishte i pritur për Hasanin.

“Ajo është ditë. Nuk është dashtë ndonjë filozofi e madhe për të marrë vesh, ose për të qenë jurist i hollë për të kuptuar se ky do të jetë vendimi”, tha Hasani.

“Ky është njëfarë lloj teatri i absurdit veç në sferën juridike ku shpërbëhet dialogu në mes të fjalës dhe veprimit’, theksoi ai në Rubikon.

“Prej asaj që e ka thënë Gjykata Kushtetuese, krejt e pritur është, krejt normale. Do të ishte e çuditshme po të kishte ndodhur ndryshe me të thënë të drejtën”, shtoi Hasani.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...