Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Enver Hoxhaj: Ambiciet për kryetar do t’i them në kryesi

Ud. i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka folur rreth pozitës së kreut të kësaj partie.Ai thotë se aktualisht nuk ka ndonjë garë që është hapur për kryetar të partisë.

“Aktualisht nuk ka ndonjë garë që është hapur. Kur të hapet gara, cdo kush që ka ambicie në parti mund të garojë”, tha ai.Ndërsa, sa i përket asaj se a do të kandidojë Hoxhaj për kryetar të PDK-së, ai thotë se nëse ka ambicie për kryetar, ai fillimisht do t’i thotë ato në kryesi të kësaj partie.“Unë mendoj që këtë cështje do ta trajtoj në kryesi, nuk do të shpalli kandidaturën në studio. Fillimisht ambiciet për kryetar do t’i them në kryesi, pastaj në studio.

Nuk është punë e ambicies kjo, përgjegjësia ime është që gara të jetë fer dhe e drejtë”, tha Hoxhaj në RTK.

Postime të ngjashme

Haradinaj, Kurtit: Kërko vetëm njohjen reciproke

Dafina Vidishiqi

Dështon sërish të nisë gjykimi ndaj Bukoshit, për “Fondin e 3%”

Dafina Vidishiqi

Krejt çka u ndodhi dhe u tha sot në takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel

Dafina Vidishiqi

Kurti kërkoi largimin e tij nga delegacioni serb, Odaloviq: Jam i gatshëm të tërhiqem

Dafina Vidishiqi

Thaçi: Kurti ta sabotojë dialogun nëse kërkohet “Ahtisari Plus”

Dafina Vidishiqi

Komentohet propozimi i Kurtit për Traktatin e Paqes Kosovë-Serbi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...