Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Erdhi 24 vite më parë me “duar në xhepa”, sot kampioni sirian ka dy gra dhe gjithçka në Shqipëri (Video)

Zhurnal Ads

Shqipëria i ka prirë për mbarë ka punën, biznesin, sportin, fëmijët dhe dy gra me të cilat ndan jetën. Siriani Abdyl Fawaz, 24 vite më parë e ka nisur jetën në vendin tonë me një fabrikë karamelesh dhe me një prej palestrave të para në Tiranë. Një çerek shekulli më vonë, ai përveçse flet shkëlqyer shqip ka edhe shumë se ç’të tregojë.

Abdyli është kampion në bodybuilding në Siri e Shqipëri. Ai ka fituar vendin e parë në disa gara. Aq i madh është pasioni i tij për këtë sport saqë palestrën e parë 24 vite me pare e ka hapur duke salduar vetë pajisjet. Ndërsa po për këtë pasion ai ka rrezikuar shumë. Përveç dashurisë për sportin, Abduli në jetë edhe dashurinë që i dhurohet e ka dyfish.

E sa për paragjykimet, Abduli thotë se nuk i ka ndjerë kurrë. “Tani po bëhet si normal, unë di shumë veta nuk është krim. Se sa ta mbaj fshehtas si dashnore më mirë haptas ta dinë të gjithë njerëzit. Eci në rrugë pa problem.”, thotë ai. Mes batutave dhe sinqeritetit që duket se e karakterizon, e lëmë Abdylin në habitatin e tij ku vazhdon të trajnojë me përkushtim të rinjtë e apasionuar pas bodybuilding.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

DW: Kryeministri Rama për lobim në Gjermani mbi hapjen e negociatave

admin

Rama: Vaksinimi i të gjithë moshave brenda 14 muajve

S.B.

Vret veten me çifte 82-vjeçari në Berat, dyshohet se ishte i prekur nga Covid-19

T E

“Ktheu me këmbë në tokë!”, Murrizi-Gjiknurit: Do ta marr mandatin pa marrë prag fare

admin

Tentoi të ikte nga Shqipëria me pasaportë të falsifikuar, arrestohet indiani

admin

Grevistët: Po na kërcënojnë, presion me telefonatë për të ndërprerë grevën

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...