Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Recep Tayyip Erdogan ka humbur besimin e qytetarëve sipas një sondazhi të fundit të realizuar në Turqi.

Presidenti i Kompanisë Kërkimore Eurasia, Kemal Ozkiraz ndau hulumtimin e fundit zgjedhor të ORC, një kompani e afërt me AKP-në e Erdoganit.

Shkalla e atyre që thanë se nuk do të votonin për presidentin aktual nëse do të kishte zgjedhje këtë të diele ishte 44.2 për qind krahasuar me 53.7 që ishte herën e kaluar, raporton duvar.

Numri i atyre që thanë se do të votonin ishte 42.8 për qind gjersa të pavendosur ishin 13 për qind.

Theksojmë se kohët e fundit, mafiozi turk, Sedat Peker ka hedhur akuza të mëdha për krim dhe korrupsion në llogari të të parit të shtetit turk.

Ndryshe, Erdogan ishte zgjedhur president në raundin e dytë pasi mori mbështetjen e njërës parti opozitare, MHP të Devlet Bahçeli. 

Postime të ngjashme

Disa të vrarë në një sulm gjatë një funerali në Irak

D V

CDC: Delta ka ndryshuar luftën ndaj koronavirusit

D V

OBSH:COVID-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

D V

Disa persona të vdekur nga vërshimet në Bangladesh

D V

Katër persona të vdekur nga zjarret pyjore në Turqi

D V

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...