Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Erdogan optimist për 2021: Do të jetë viti i reformave për Turqinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan shprehet se 2021 pritet të jetë viti i reformave dhe i rimëkëmbjes për Turqinë.

Lideri turk u shpreh gjatë ceremonisë së inaugurimit të një ure në lindje të Turqisë, se duhet të punohet më shumë, me qëllim që ta çojnë vendin në pikën ku ai meriton të jetë.

Po ashtu, ai nuk nguroi të vendosë theksin tek suksesi i reagimit të Turqisë ndaj pandemisë së koronavirusit dhe përpjekjet e saj për të zbutur efektet ekonomike të krizës globale.

“Ne mobilizuam të gjitha burimet shtetërore për të mbrojtur shëndetin e kombit, si dhe vendet e punës dhe të ardhmen e qytetarëve tanë”, tha Erdogan.

Postime të ngjashme

U dënua me 1 vit burg, ish-presidenti Sarkozy mund të kryejë burgimin në vilën luksoze të gruas

S.B.

SHBA pritet të vendosë sanksione kundër rusëve në lidhje me helmimin e Navalny

S.B.

Donatorët japin më pak ndihma për Jemenin

S.B.

Kush është mjeku shqiptar që tentoi ta shpëtojë Kryetarin e Zagrebit që vdiq pardje

T E

Dilema false e rrezikut pas vaksinimit

T E

Masa më të ashpra kundër Coronavirusit në Malin e Zi

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...