Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Erdoğan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze

Zhurnal Ads

Ankara- Presidenti  i Turqisë, Erdoğan  i ka bërë thirrje popullit turk që të bojkotojnë produktet e prodhuara nga Franca.

Tashmë përplasja mes Erdogan dhe Macron ka kaluar në nivel ekonomik. Tensionet kanë lindur pas deklaratave të Macron në lidhje me Islamin si dhe një projektligji për të ndaluar simbolet fetare.

“Islamofobia dhe armiqësia ndaj muslimanëve, në disa vende të Evropës, është shndërruar në politikë të mbështetur në nivel presidencial.” ka thënë Erdogan.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Turqia kundërshton armëpushimin “sipërfaqësor” mes Armenisë dhe Azerbejxhanit

admin

Teheran, një i plagosur nga shpërthimi në një stacion karburanti

T E

BE mobilizon 220 milionë euro për transferimin e pacientëve me COVID-19

S.B.

Mexico City hoqi monumentin e Kolombos nga frika e protestave të dhunshme

admin

Marrëveshja e Parisit, SHBA tërhiqet zyrtarisht

R ZH

Danimarka njofton ndalimin e kërkimit të naftës dhe gazit

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...