Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Erdogani nga Izmiri: 2.9 milionë dollarë janë ndarë për zonën e goditur

Zhurnal Ads

Bilanci aktual pas tërmeti të fuqishëm që preku Turqinë është 103 të shpëtuar nga rrënojat, 885 të plagosur dhe 37 jetë të humbura pas tërmetit .

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i cili vizitoi Izmirin e goditur pas tërmetit, tha se 2,9 milionë dollarë janë ndarë për zonën e goditur.

“Rreth 2,9 milionë dollarë u ndanë deri më tani për zonën e goditur nga tërmeti në Egje, më shumë do të sigurohen sipas nevojës”, tha Erdoğan.

Gjithashtu në gjendje të rëndë për jetën janë 3 persona, në terapi 243 dhe në gjendje normale 642.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Situata në Francë/ Covid-19, më shumë se 400 viktima dhe mbi 22 mijë raste të reja

S.B.

Jep dorëheqje si ministër i Financave, dhëndri i Erdoganit

Z H

Franca intensifikon luftën kundër islamizmit radikal

T E

Tërheqja e trupave amerikane nga Iraku dhe Afganistani shqetëson aleatët dhe republikanët

S.B.

OBSH do dalë me udhëzime të reja për remdesivirin

admin

Macron bisedë telefonike me Putin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...