Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Eriksen e thumbon Conten

Mesfushori danez Christian Eriksen e ka thumbuar trajnerin e tij e vet në Inter, Antonio Conten.

Eriksen ia siguroi Danimarkës fitoren 1:0 kundër Anglisë të mërkurën në Ligën e Kombeve, falë golit nga penalltia, duke e vazhduar formën e lartë për ekipin e parë.

“Trajneri më lejon që të luaj, dhe jam i lumtur më këtë gjë”, tha Eriksen për trajnerin e Danimarkës Kasper Hjumland, duke e thumbuar Conten, i cili nuk po i jepi hapësirë në Inter.

Eriksen u transferua nga Tottenham te skuadra italiane në janar, por është duke hasur në vështirësi më trajnerin Conte.

Por këtë javë ai është rikthyer te kampi i kombëtares së Danimarkës, duke kontribuar me tri gola në tre ndeshje, duke e përfshire edhe golin e fitores kundër Anglisë mbrëmë në kuadër të Ligës së Kombeve.

“Është kënaqësi që të luaj për ekipin kombëtar duke thënë se ku do që të jetë ai do të pranojë më kënaqësi ftesën e kombëtares”, tha në konference për media

“Të gjithë e dinë që unë nuk luaj aq sa kam luajtur te Tottenham, por kjo nuk varet tek unë”, përfundoi Eriksen.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...