Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

ESA gjen “kafkë” në kometë

Zhurnal Ads

Landisti Philae preku trupin qiellor në vitin 2014. Të dhënat e reja zbulojnë se pjesa e brendshme është aq e butë sa shkuma e qumështit.

Në vitin 2014 ESA bëri historinë. Landisti Philae preku kometën 67P / Tschurjumow-Gerasimenko. Dhe kjo ishte hera e parë që kishit zbritur në sipërfaqen e një komete, transmeton Telegrafi.

Tani të dhënat e mbledhura nga zbarkuesi në atë kohë ofruan njohuri të reja për natyrën e kometës dhe tregojnë një kreshtë në formë kafke që Philae preku në atë kohë.

Philae ishte ulur në një vend të panjohur në atë kohë. Dhe vendi ku ishte ulur mjeti, tashmë është zbuluar në detaje dhe ata kanë gjetur diçka që është në formën e ‘kafkës njerëzore’.

Kafka me kapelë

Siç tregohet në një video të shkurtër, fytyra “kafkë” përbëhet nga një gojë, sy dhe një kapelë.

Shihni videon për të zbuluar se ku është kafka.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

1 miliard dollarë për një fitues të lotarisë – vlera e tretë më e lartë në SHBA

S.B.

Fatkeqësi në momente romantike, burri bie nga varka gjatë kohës sa i propozonte martesë të dashurës

admin

Harron fjalëkalimin, i pamundësohet qasja në kriptovaluta në vlerë 220 milionë dollarë

S.B.

Irlandezi humb Bitcoin në vlerë prej 53.6 milionë euro: Pastruesi hodhi në mbeturina kodet e monedhës virtuale

S.B.

Ai u përpoq të parkonte veturën elektrike Taycan, dhe pastaj gjithçka shkoi keq

S.B.

“Jeta pas vdekjes”: Një burrë gjerman rrëfen ‘përvojën e tij’ – pretendon se kishte parë Jezusin!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...