ESHS: Në tetë ditët e para janë regjistruar gjithsej 419.485 persona, 129.614 amvisëri dhe 173.439 banesa

Shkup, 13 shtator – Gjithsej 419.485 persona, 129.614 amvisëri dhe 173.439 banesa janë regjistruar në tetë ditët e para të regjistrimit, kumtoi sot Enti shtetëror për statistika.

 

Ndërkaq mundësinë për vetëregjistrim të personave jashtë vendit e shfrytëzuan 192.538 persona.

Regjistrimi I popullatës, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut, që zyrtarisht filloi më 5 shtator do të zgjasë deri më 30 shtator.

Related posts

Zgjedhjet lokale/ Shilegov: Prioritet interesi i shkupjanëve

R Zh

Në 24 orët e fundit asnjë i vdekur nga Kovid-19 në Tetovë

N E

Zv/Ministri Bekim Rexhepi takim pune me ambasadorin e Polonisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com