ESHS: Janë regjistruar gjithsej 199.313 persona, 57.470 amvisëri dhe 65.222 banesa

Shkup, 9 shtator – Gjithsej 199.313 persona, 57.470 amvisëri dhe 65.222 banesa janë regjistruar në katër ditët e para të regjistrimit, bëri të ditur sot Enti Shtetëror i Statistikës (ESHS).

 

Mundësinë për vetregjistrim të personave në diasporë deri dje në orën 07:30 e kanë shfrytëzuar– 192.095 persona.

Regjistrimi i popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut e cila zyrtarisht ka filluar më 5 shtator do të zgjasë deri më 30 shtator. 

Related posts

Familja Bilalli pret në ankth! Nuk e dinë se ku i kanë familjarët!

D V

Taravari: Nga 15 korriku do të fillojnë me shpalosjen e emrave të kandidatëve

D V

Opinion / Etiketat e turpit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com