Është arrestuar një shkupjan i kërkuar me fletë-arrest

Shkup, 20 gusht – Ministria e Punëve të Brendshme sot kumtoi se është arrestuar shkupjani I cili kërkohej me fletë-arrest qendror për shkak të masës së shqiptuar të paraburgimit.

 

Në kumtesën e MPB-së ceket se 30-vjeçari A.I. është arrestuar dje para qendrës tregtare në rajonin e Çairit dhe I është dorëzuar Prokurorisë themelore publike.

Ai kërkohej në bazë të urdhrit të Prokurorisë themelore publike lidhur me nenin 396 paragrafi 2 të Ligjit për armë, për shkak të shqiptimit të masës së paraburgimit.

Related posts

Zbardhet rasti me mashtrim kompjuterik, kallëzime penale kundër katër personave nga Britania e Madhe

Z H

Arrestohet banor i Dobroshtës me 13 pako kokainë

Z H

Aksident në Kërçovë, lëndohet një person

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com