Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Është një garë kamionësh dhe garuesi “më i vogël” ka një motor 5.0 litërsh

Duke qenë një kanal mediatik me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, Carwow ka publikuar videon e saj më të fundit në YouTube.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një video prej 13 minutash që tregon tre kamionë që shkojnë kundër njëri-tjetrit në një garë.

Ndoshta nuk është gara më tërheqëse që kemi parë, por prapëseprapë, ka shumë për t’u parë.

Le të fillojmë me numrat:

Në të djathtën ekstreme është një Scania Skiploader me një motor dizel 9.0 litërsh me 250 bhp (186 kw).

Pranë tij është një kamion Volvo me një motor dukshëm më të vogël 5.0 litërsh, megjithëse prodhimi i tij i saktë nuk specifikohet në video.

Më në fund, Mat Watson po drejton një kamion Scania të pajisur me një motor 9.0-litër që zhvillon 280 bhp (209 kW).

Postime të ngjashme

Prodhimi serik i veturës elektrike Audi A6 E-Tron pritet të fillojë gjatë vitit të ardhshëm

D V

Fillimi i dekadës që ndryshoi gjithçka, kroati Mate Rimac publikon videon e para 11 viteve – bënte gara nëpër rrugë me BMW-në e tij

D V

Gara e katër veturave të vogla, nga Citroen Ami e deri te Renault Twizy

D V

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...