Agjencia Zhurnal.mk

Është rrëzuar një avion ushtarak në Sudan, 18 persona të vdekur

Është rrëzuar një aeroplan i forcave ajrore sudaneze, ku si pasojë humbën jetën 18 pasagjerë, sipas një deklarate të ushtrisë të lëshuar të enjten

Avioni i mallrave Antonov An-12 u rrëzua pesë minuta pas ngritjes nga aeroporti Genein në Darfurin Perëndimor, tha zëdhënësi i Ushtrisë, Amir Mohamed Alhassan.

Ai tha se humbën jetën shtatë anëtarë të ekuipazhit dhe 11 civilë, duke përfshirë katër fëmijë.

Shkaku i rrëzimit të avionit ende nuk dihet.//AA

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...