Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Është sikur të jesh atje: Sony po punon në një pajisje të re

Duket se Sony nuk ishte tepër i interesuar për pajisjen e saj Playstation VR, por u përqendrua më shumë në gjëra të tjera, si konsolë PS5.

Kjo nuk do të thotë që kompania japoneze po ngre duart nga skena premtuese, por po përgatitet për një brez të ri.

Edhe pse modeli aktual VSFR Kufje është në përputhje me PlayStation 5 konsol, Sony tani duke punuar në një model të ri, i projektuar posaçërisht për PS5, transmeton Telegrafi.

Playstation VR i ri, i cili nuk është emëruar aktualisht, nuk do të dalë këtë vit dhe Sony po zbulon se do të ketë rezolucion më të mirë, lidhje më të lehtë me tastierën, një fushë më të gjerë shikimi.

Gjithashtu, me këtë VR do të vijë një kontrollues i ri me shumë karakteristika që ka DualSense, të tilla si çelësa adaptivë dhe të ngjashme.

Postime të ngjashme

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

Zbulohet mikroçipi i cili tregon se jeni prekur me COVID-19 ende pa u shfaqur simptomat

S.B.

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

S.B.

Samsung Galaxy S21 FE vjen me një dizajn më “tradicional”

S.B.

Instagram ka lansuar një veçori të re për të konkurruar me Tik-Tok

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...