Kosovë

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

Zhurnal Ads

Policë e ushtarakë të EULEX-it kanë bastisur zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës. Ende nuk është dhënë një sqarim zyrtar për arsyen e bastisjes. Ky aksion i EULEX-it po vjen, vetëm disa ditë pasi nga OVL u publikuan disa dokumente që më vonë u kuptua se janë dosje nga Gjykata Speciale.

Zyrtarët policorë të EULEX-it kanë rrethur dhe bastisur zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL – UÇK), njofton Insajderi.

Aty janë parë disa policë të cilët janë futur edhe brenda zyreve, ndërsa ende nuk dihet arsyeja.

Insajderi iu sjellë fotografi nga vendi i ngjarjes.

Bastisja e zyrave të OVL-së vjen disa ditë pasi nga kjo zyrë u zbuluan dosje që më vonë u vërtetua se janë të Gjykatës Speciale.

Nga OVL thoshin se dosjet nuk i kanë marrë ata, porse dikush po ua sjellë.

Atë dikush ata e quanin “Rrufeja”, duke aluduar se ikte shumë shpejt pasi sillte dosjet.

Një herë edhe publikuan një video që tregon një person të maskuar që shkonte te zyra e OVL-së dhe linte grumbullin me dokumente.

Ambientet e veteranëve të UCK-së ditë më parë u vizituan edhe nga personel i Gjykatës Speciale./Insajderi.com

Postime të ngjashme

Vidhen mbi 3 mijë euro në Graçanicë

T E

Racist dhe krenar: Vulin e quan të drejtë përdorimin e fjalës “shiptarima”

admin

Kërkesa e Vetëvendosjes për qeverinë Hoti, Gjykata Kushtetuese seancë më 2 dhjetor

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...