EULEX shpëton një të ri nga mbytja në liqe në Rugovë

Njësia e Specializuar Policore e EULEX-it shpëtoi jetën e një të riu nga mbytja në Liqenin e Leqinatit në Rugovë të Pejës.

 

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi në Facebook nga EULEX.

Ata kishin ndihmuar të riun i cili kishte kërkuar ndihmë.

“Njësia e Specializuar Policore e EULEX-it shpëtoi jetën e një të riu nga mbytja në Liqenin e Leqinatit. Ekipi jonë i NjSP u hodh në shpëtim momentin që panë shenjat e dobësuara të jetës së të riut dhe dëgjuan thirrjen për ndihmë”, thuhet në njoftim. 

A young man’s life was saved from drowning by the EULEX Formed Police Unit at the Lake Leqinat/ Lićenat. 🙌Our FPU team…

Posted by EULEX Kosovo (Official) on Tuesday, August 24, 2021

Related posts

Sami Kurteshi e quan gënjeshtër lajmin se ka sulmuar fizikisht një anëtar në KQZ

Redaksia

11 vjet pas opinionit të GJND-së, Osmani thirrje shteteve ta njohin Kosovën

D V

Rrëfimi i pasagjeres së autobusit të aksidentuar në Kroaci: E pashë veten në livadh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More