Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Euro 2020, edhe Amsterdami lejon tifozët në stadium

Pa tifozë asnjë stadium i përcaktuar për të zhvilluar ndeshjet e Kampionatit Europian nuk do të lejohej nga UEFA të organizonte takimet sipas kalendarit. Ishte ky paralajmërimi që erdhi nga presidenti Ceferin që po mendonte të ndryshonte destinacionin e ndeshjeve por pas Romës është Amsterdami që ka pranuar të lejojë tifozët gjatë eventit.

Sipas akordit të përcaktuar nga Federata Holandeze e Futbollit dhe Ministrisë së Shëndetësisë, kryeqyteti do të presë ndeshjet e Europianit dhe do të lejojë 12 mijë persona në “”Johann Cruijff Arena”.

Ky numër mund të rritet por edhe mund të reduktohet nga autoritetet gjatë eventit në bazë të zhvillimeve dhe situates në vend nga koronavirusi por sipas Federatës ka optimizëm se në stadium do të lejohen edhe më shumë se numri i rënë dakord.

Holanda do të presë në Amsterdam 4 ndeshje të Kampionatit Europian, 3 nga faza e gruoeve dhe 1 të çerekfinales më 26 Qershor.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...