Agjencia Zhurnal.mk

Eurodeputetja pas takimit me Vuçiqin: Dialogu është çelësi i Serbisë drejt BE-së

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel, tha se çelësi i Serbisë drejt BE-së, është dialogu me Kosovën.

“Dialogu i Serbisë me Kosovën mbetet një çështje e rëndësishme”, ka shkruar von der Leyen në Twitter.

”Dialogu me Kosovën mbetet një çështje kyç”, tha ajo.

Gjithashtu, Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi, deklaroi se “bashkëpunimi rajonal mbetet thelbësor dhe dialogu me Prishtinën kyç”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...