Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Europa League, Hysaj përballë Januzajt – shmangen përplasjet “big “

Sot, në Nyion të Zvicrës, u hodh shorti i fazës së grupeve të Europa League-s, ku marrin pjesë 48 skuadra, të shpërndara në 12 grupe me nga 4 ekipe. Goglat, të ndikuara edhe nga vendosja e skuadrave në vazo (4), shmangën përplasjet e mëdha. Kështu Roma, ku luan futbollisti i Kombëtares Kuqezi, Marash Kumbulla, emri i parë që u zbulua në shorti, bën pjesë në Grupin A, ku si kundërshtar më të fortë ka Young Boys, ekipin zvicëran që eliminoi Tiranën në play off.

Short i lehtë për Arsenalin, që si rival më të fortë në Grupin B ka Rapidin e Vjenës, ndërsa Napoli i Elseid Hysajt duhet të bëjë llogaritë me Real Sociedadin, ku luan Adnan Januzaj, dhe Alkmaarin në Grupin F. Milani, që u kualifikua me shumë fat në fazën e grupeve (eliminoi me 11-metërsha Rio Aves), u shortua në Grupin H, ku duhet të bëjë llogaritë me Celtic dhe Spartën e Pragës. Grup i lehtë për Tottenhamin e Mourinhos, me kundërshtarë të tillë si Ludogorets apo LASK Linz.

NDARJA E SKUADRAVE NË 12 GRUPE:

Grupi A: Roma, Young Boys, Cluj, CSKA Sofia

Grupi B: Arsenal, Rapid Vienna, Molde, Dundalk

Grupi C: Bayer Leverkusen, Slavia Praga, Hapoel Beer Sheva, Nice

Grupi D: Benfica, Standard Liege, Rangers, Lech Poznan

Grupi E: PSV Eindhoven, Paok, Granada, Omonia

Grupi F: Napoli, Real Sociedad, AZ Alkmaar, Rijeka

Grupi G: Sporting Braga, Leicester, AEK Athinë, Zorya Luhansk

Grupi H: Celtic, Sparta Praga, Milan, Lille

Grupi I: Villarreal, Qarabag, Maccabi, Sivasspor

Grupi J: Tottenham, Ludogorets, LASK, Royal Antwerp

Grupi K: CSKA Mosca, Dinamo Zagreb, Feyenoord, Wolfsberg

Grupi L: Gent, Crvena Zvezda, Hoffenheim, Slovan Liberec

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...