Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Evolucioni i 13-të gjeneratave të Nissan Skyline

Me mbi 60 vite në rrugë, modeli Skyline ka pësuar shumë ndryshime ndër vite.

Ka shumë më shumë Skyline të prodhuar se sa variantet super sportive të njohura të Nissanit, GT.

Emri i Skyline daton qysh nga viti 1957, dhe ende përdoret, transmeton KOHA.

Për ta parë evoluimin përgjatë historisë së Skyline, Budget Direct Car Insurance ka përgatitur grafika të veturave të secilës gjeneratë të prodhuesit japonez.

Image

Gjenerata e parë (1957-1964)

Image

Gjenerata e dytë (1963-1968)

Image

Gjenerata e tretë (1968-1972)

Image

Gjenerata e katërt (1972-1977)

Image

Gjenerata e pestë (1977-1981)

Image

Gjenerata e gjashtë (1981-1984)

Image

Gjenerata e shtatë (1985-1989)

Image

Gjenerata e tetë (1989-1994)

Image

Gjenerata e nëntë (1993-1998)

Image

Gjenerata e dhjetë (1998-2002)

Image

Gjenerata e njëmbëdhjetë (2002-2007)

Image

Gjenerata e dymbëdhjetë (2006-2014)

Image

Gjenerata e trembëdhjetë (2014-ende)

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...