Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Evropa u shpëton shtrëngimit të masave për përdorim të WhatsApp-it

Me mbi dy miliardë përdorues aktivë në të gjithë botën, WhatsApp është një nga aplikacionet më popullore. Por, me ndryshimet e fundit të politikës së privatësisë, ky aplikacion ka mërzitur përdoruesit e tij. Nga 8 shkurti, përdoruesit nuk do të lejohen të kenë akses nëse nuk pranojnë që të dhënat e tyre t’i ndajnë me Facebookun. Përjashtim do të bëhet për Evropën.

“Si pjesë e kompanive Facebook, WhatsApp merr informacion dhe ndan informacion me kompanitë e tjera të Facebookut. Ne mund të përdorim informacionin që na japin ata dhe ata mund të përdorin informacionin që ne u japim”, thuhet në një nga pikat e politikës së re të privatësisë, përcjell a2news.

Facebooku nuk do të jetë në gjendje që të lexojë mesazhet, por vetëm se kujt po i shkruani mesazh.

Disa përdorues shkruan në Twitter se do ta fshijnë këtë aplikacion menjëherë: “Koha për të fshirë Facebook, Messenger, Instagram, dhe WhatsApp. Gati për të emigruar në Telegram, Signal dhe Twitter”.

Postime të ngjashme

Këta janë Google Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro

D V

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...