Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Face ID i iPhone 12 Pro mund të funksionojë në më shumë këndvështrime, ekrani 120Hz ende duke u konsideruar

Modelet e ardhshme të iPhone tashmë kanë qenë tema e shumë thashethemeve dhe rrjedhjeve, por Jon Prosser, i cili ka qenë përgjegjës për disa prej këtyre rrjedhjeve në të kaluarën, ka ndarë disa detaje të reja rreth iPhone 12 Pro të ardhshëm.

Face ID thuhet se ka përmirësime të dukshme, dhe ajo duhet të funksionojë nga më shumë kënde, transmeton Telegrafi.

Më e rëndësishmja, cilësimet e ekranit ende përfshijnë një mundësi për një ritëm të lartë të rifreskimit, dhe raportohet se, rreth gjysma e njësive PVT që testohen kanë ekrane 120Hz.

Në maj, pritej që iPhone 12 Pro të niste me funksion, por raportet e mëvonshme e mohuan atë.

Duket se Apple është duke luftuar për ta bërë atë të ndodhë, dhe është akoma e paqartë se çfarë do të jetë në produktin përfundimtar.

Sa i përket veçorive të kamerës, ato përfshijnë një sensor LiDAR, si ai në iPad Pro më të fundit.

Ekziston gjithashtu një modalitet i përmirësuar natën për foto, opsione të reja regjistrimi video përfshirë 4K me 120 korniza për sekondë dhe video me lëvizje të ngadaltë 4K me 240 korniza për sekondë dhe më shumë.

Thuhet gjithashtu se moduli i kamerës është 10% më i madh në iPhone 12 Pro, me sa duket krahasuar me iPhone 11 Pro.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...