Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Facebook bashkon Instagram dhe Messenger

Përdoruesit e Instagramit në të ardhmen do të jenë në gjendje të bisedojnë me miqtë e tyre në Facebook.

Facebook bashkon Instagram dhe Messenger.

Kjo do të thotë që përdoruesit e Instagram dhe Facebook së shpejti do të jenë në gjendje të komunikojnë me njëri-tjetrin në një dhomë të përbashkët bisedash, transmeton Telegrafi.

Edhe pse Facebook kishte njoftuar tashmë bashkimin e shërbimeve të tij të mesazheve Instagram, Facebook dhe WhatsApp në fillim të vitit, azhurnimi, i cili fillimisht u bë vetëm për SHBA, erdhi si një surprizë.

Përditësimi duhet të jetë i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iOS.

Nëse bëhet një azhurnim, simboli klasik i mesazheve në Instagram (një aeroplan letre) bëhet logoja e njohur e Messenger.

Mesazhet shfaqen në ngjyrë blu dhe vjollcë.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...