Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

Asnjë fjalë ende nga kompania për shkakun.

Facebook dhe Instagram nuk po funksionojnë.

Ndërprerja u duk të fillojë rreth orës 23:30, me disa mijëra njerëz që raportuan ndërprerje në DownDetector.

Ndërprerja është e dyta në më pak se një muaj nga gjiganti i mediave sociale; një ndërprerje në 19 mars i nxori faqet e saj jashtë linje për disa orë.

Facebook dërgonte një mesazh në ekran ku shënonte: Në vjen keq, diçka shkoi gabim”.

Kompania nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment nga The Verge mbi shkakun e ndërprerjes; është e paqartë në këtë kohë kur shërbimi do të rikthehet plotësisht.

Përveç WhatsApp dhe Messenger, ndërprerja duket se ka ndikuar edhe në faqet e internetit të brendshme të Facebook.

Postime të ngjashme

Dogecoin: Shakaja më e çmueshme e botës

S.B.

Sony po përgatit më shumë se 25 lojëra për PlayStation 5

S.B.

Motorola planifikon të karikojë celularët në ajër

S.B.

iOS 14.5.1 i bën iPhonet në mënyrë drastike më të ngadalshëm

S.B.

Rregulla të reja WhatsApp: Çfarë duhet të dini?

S.B.

Kontrolluesi DualSense i Sonyt mund të përdoret edhe për lojërat në Apple

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...