Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Zhurnal Ads

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten, duke cituar tre burime të informuara.

Në prill, Facebook do të prezantojë kriptovalutën e vet digjitale, transmeton Telegrafi.

Rregullatorët kanë reaguar me përmbajtje ndaj ambicieve të Facebook dhe partnerëve të tij sepse kanë frikë se kjo do të rrezikojë stabilitetin e sistemeve financiare dhe minon fuqinë e bankave qendrore për të krijuar para dhe për të menaxhuar kurset e këmbimit.

Shoqata nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese nga Reuters për të komentuar mbi raportin e gazetës së biznesit në Londër.

Rregullatori zviceran kujtoi vetëm një deklaratë në prill që konfirmonte se kishte marrë një kërkesë për të përdorur paundin në transaksionet e pagesave.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hapet dyqani i Amazon-it me karroca të teknologjisë së lartë

admin

Google dhe Twitter zotohen se do të bllokojnë dezinformatat nga zgjedhjet në SHBA

admin

Sony thuhet se do të zbulojë çmimin e PlayStation 5 sot

admin

Bitcoini kalon 19 mijë dollarëshin për herë të parë në tre vjet

S.B.

Xiaomi prezanton TV OLED transparent

admin

Samsung Galaxy Tab S7 dhe Tab S7 + dalin në treg nga 18 shtatori

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...