Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Facebook lejon që punëtorët të punojnë nga shtëpitë deri në korrik të vitit 2021

Rrjeti më i madh në botë në internet Facebook lejon punonjësit e tij të punojnë nga shtëpia deri të paktën në korrik të vitit 2021, për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Përveç kësaj, secili i punësuar merr 1000 dollarë për pajisje më të mira, siç njoftoi një zëdhënëse e kompanisë, transmeton Telegrafi.

Kështu, Facebook po ndjek kompanitë e tjera të teknologjisë si Google dhe Twitter, të cilat po ecin në mënyrë të ngjashme.

Sipas Facebook, nuk ka të ngjarë që shumë zyre në SHBA dhe Amerikën Latine të jenë në gjendje të rihapen këtë vit për shkak të numrit të madh të infeksioneve me coronavirus atje.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...