Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Facebook prezanton një tipar të dobishëm – me një “por” të madhe

Rrjeti social Facebook e bën më të lehtë për përdoruesit për të kontrolluar News Feed, dmth faqen kryesore dhe algoritmin falë të cilit shfaqen postimet tuaja në të.

Midis disa veçorive të reja të prezantuara nga Facebook, ekziston një që ju lejon të çaktivizoni renditjen e përmbajtjes me kushte algoritmike që ju shfaqet kur shtypni butonin “Home”.

Në azhurnimin e ri, funksioni i shfaqjes së përmbajtjes së botuar më së fundmi është gjithashtu i pozicionuar më mirë.

Kjo ka ekzistuar më parë, por ishte “varrosur” mirë midis disa opsioneve të tjera dhe shpesh as nuk funksiononte si duhet.

Filtrat “Favorites” dhe “Recent” tani janë vendosur në një pozicion shumë më të dukshëm – pikërisht në krye të faqes kryesore.

Sipas The Verge, këto risi vijnë me një “por” të madh – nëse nuk përdorni “Favorites” ose “Recent” për shtatë ditë, filtrat do të zhduken, kështu që do t’ju duhet t’i riaktivizoni ato nga menuja.

Përditësimi i ri aktualisht është i disponueshëm vetëm për aplikacionin Facebook Android për Android dhe pritet që së shpejti të jetë i disponueshëm për iOS.

Postime të ngjashme

Ishte paguar 30 Bitcoin për një koncert në vitin 2018, tani Emrah po vjen me monedhën e vet

Dafina Vidishiqi

Taksi ajror i firmës gjermane synon të jetë operacional për Lojërat Olimpike të Parisit më 2024

Dafina Vidishiqi

Facebook prezanton aplikacionin për biseda të drejtpërdrejta audio

Dafina Vidishiqi

Instagram Reels do të shfaq reklama mes videove

Dafina Vidishiqi

Rregullatori gjerman nis hetimet kundër Apple

Dafina Vidishiqi

Instagram Reels do të shfaq reklama mes videove

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...