Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë për shkak të alienëve, thotë magjistari izraelito-britanik

Pse Facebook, Whatsapp dhe Instagram ranë të hënën?

Facebook shpjegoi se përplasja u shkaktua nga një ndryshim i gabuar i konfigurimit, Uri Geller mendon se bëhet fjalë për diçka tjetër.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, magjistari dhe personaliteti televiziv izraelito-britanik sugjeron që alienët ishin përgjegjës për ndërprerjen.

Geller publikoi në Twitter një video nga CNN e cila tregoi një fenomen ajror të paidentifikuar në një postim ku shkruhej: “Cila është gjëja e madhe për ta që të paralizojnë rrjetet S [sociale]”.

Kjo erdhi një orë pasi ai shkroi: “NSA, Pentagoni po hetojnë furishëm… Kremlini, Kina gjithashtu u përfshi, është një mister i madh për Rrjetet Sociale. Ata duhet të dalin me një lloj shpjegimi tokësor”.

I pyetur nga një përdorues tjetër nëse ai mendoi se alienët shkaktuan prishjen e serverit, Geller shkroi në Twitter: “Ndjej se po. Cila është çështja e madhe për ta. Google publikon pamjet më të fundit të videove të ufo-ve nga Pentagoni”.

Komentet e tij erdhën pasi faqet e mediave sociale u ndërprenë për gjashtë orë të hënën.

Në një deklaratë, Facebook tha: “Ekipet tona inxhinierike kanë mësuar se ndryshimet e konfigurimit në ruterët bazë që koordinojnë trafikun e rrjetit midis qendrave tona të të dhënave shkaktuan çështje që ndërprenë këtë komunikim”.

“Kjo ndërprerje në trafikun e rrjetit pati një efekt kaskadues në mënyrën se si komunikojnë qendrat tona të të dhënave, duke i ndalur shërbimet tona”. 

Related posts

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Samsung ka njoftuar se mund të çaktivizojë në distancë televizorët e vjedhur

D V

“Hidhni telefonat tuaj kinezë”, thotë Lituania, për shkak të shqetësimeve për censurë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More