Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Fair Play Financiar” largon Mbapen dhe hap rrugën për Mesin?!

Lionel Messi duket se ishte i qartë për qëndrimin në Barcelona, ​​por fakti që ai ende nuk ka nënshkruar një kontratë rinovimi, i ka dhënë shpresë klubeve të tjera për një transferim të mundshëm.

PSZH po mendon që të shtojë në skuadër një lojtar të kalibrit të Messit dhe së bashku me Nejmarin të luftojnë për të marrë Ligën e Kampionëve. Lajmin e përcjell “TodoFichajes”, edhe pse në mënyrë që të realizohet ky transferim atëherë do të duhej që Kilian Mbape dhe Real Madridi të arrijnë një marrëveshje së bashku, vetëm në këtë rast do të ishte i mundur nënshkrimi i argjentinasit.

E gjitha kjo ndodhë për arsye se “Fair Play Financiar” nuk do të lejonte që Mbape, Mesi dhe Nejmar të luajnë në një skuadër. Kujtojmë se PSZH, nëse do të arrinin një marrëveshje me Mesin, do ta nënshkruanin atë me kosto zero. Sipas mediave të ndryshme, të tilla si “Le Parisien”, në planifikimin e sezonit të ardhshëm, Leonardo (drejtori sportiv) ka përfshirë edhe Mesin në skuadër.

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...