Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Falsifikimi i patentave, s’ka kallëzime penale

Policia akoma nuk ka ngritur kallëzime penale ndaj personave të cilët dyshohen për falsifikimin e patentë shoferëve dhe lëshimin e tyre në përdorim pa kaluar filtrat e parapara me ligj. Prokuroria Publike njofton shkurt se për një rast të tillë nuk ka kallëzime penale.

Në përgjigjen e fundit, MPB ka potencuar se aksioni akoma është në zhvillim e sipër dhe se  deri në përfundimin e tij nuk mund të jepen detaje. Alsat ditë më parë raportoi për ekzistimin e një rrjeti përmes të cilëve janë dhënë patenta në favor të parave. Hetimi është shtrirë brenda dhe jashtë MPB-së, ndërsa në procedurë është kyçur edhe Kontrolli i Brendshëm.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...