Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Falsifikuan testet PCR, akuzë kundër 12 personave

Shkup, 1 mars – Zhurnal.mk – Prokuroria Publike Themelore Shkup shtroi propozim aktakuza kundër 12 personave për veprën penale “Falsifikim dokumenti sipas nenit 378 paragrafi 1 i Kodit Penal”.

Siç kumtoi PTHP, të akuzuarit, në ngjarje penalo-juridike në periudhë nga 19 deri më 23 shkurt, në vendkalimin kufitar Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit, kanë shfaqur vërtetime të rreme për PCR teste negative për virusin SARS-CoV-2, të cilat gjoja janë dhënë nga laboratorë në Shkup.

​”Vërtetimet si të vërteta i kanë shfaqur para nëpunësve të autorizuar, edhe pse e dinin se aspak nuk janë testuar në laboratorët e dhënë”, kumtoi PTHP.

Postime të ngjashme

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

Vrasje në tentativë në Pejë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...