Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Familja Bitcoin: Ata investuan të gjithë pasurinë e tyre në kriptovalutë dhe tani ata udhëtojnë nëpër botë

Në vitin 2017, Didi Taihuttu, gruaja dhe tre vajzat e tij vendosën të shesin shtëpinë, sendet dhe biznesin e tyre për të ndryshuar rrënjësisht stilin e tyre të jetesës dhe tani parashikohet që Bitcoin do të vlejë 200,000 dollarë në 2022.

Në vitin 2017, Didi Taihuttu kishte gjithçka që një person dëshiron të jetojë në paqe me gruan dhe tre vajzat e tij: një shtëpi të madhe , një makinë dhe një kompani që ai vetë ishte përgjegjës për themelimin. Sidoqoftë, pretendimet e tij nuk ishin të mbanin atë standard të jetesës, kështu që së bashku me familjen e tij ai vendosi të shiste të gjitha gjërat e tij dhe t’i investonte në Bitcoin për t’u bërë ‘Familja Bitcoin’, transmeton Telegrafi.

Kur Taihuttu dhe të dashurit e tij vendosën të blinin pjesën më të madhe të Bitcoin-it, në atë kohë kushtonte 900 dollarë secili Bitcoin. Pothuajse katër vjet më vonë, ata nuk kanë llogari bankare ose pasuri personale siç kishin para se të ndryshonin jetën e tyre. Të gjitha kursimet e tyre mbeten të lidhura me këtë kriptomonedhë, ndërsa ata janë përgjegjës për të shijuar paratë që udhëtojnë nëpër botë.

“Ne kemi hyrë në botën e Bitcoin, sepse dëshironim të ndryshonim jetën tonë”, komentoi 42-vjeçari holandez në një intervistë të fundit me CNBC, ku gjithashtu theksoi se kur çmimi i Bitcoin u shemb në vitin 2018, ai vendosi të shtonte më shumë në portofolin e tij.

Dhe është se ai që ka qenë gjithmonë një besimtar se kjo kriptovalutë ishte përgatitur për një ngritje tjetër. Tani parashikimet e tij janë më shumë se inkurajuese: “Unë mendoj se në këtë cikël dëmesh, ne do të shohim një ngritje të madhe prej 100,000 dollarësh. Nuk do të çuditesha nëse do të kapte 200,000 dollarë deri në vitin 2022″.

Sidoqoftë, mënyra kryesore që ata kanë shijuar vendimin e marrë pothuajse katër vjet më parë është duke udhëtuar nëpër botë. Edhe gjatë një interviste për Business Insider, ai tha se ata nuk kanë frikë nga COVID-19, sepse “ne zgjedhim që kurrë nuk do të jetojmë me frikë, pasi frika lidh ëndrrat tuaja”.

Postime të ngjashme

Asteroidi kalon pranë Tokës, mund të godasë planetin tonë, ja paralajmerimi i i forte

T E

Zogu më i moshuar i botës, çel vezën në moshën 70-vjeçare

S.B.

A mendoni se kufjet e telefonit tuaj celular janë të pastër? Shikoni ato me zoom

S.B.

Zbulohen tunele misterioze në Uells

S.B.

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...