Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Familja e ish-ushtarit të UÇK-së kërkon drejtësi për rastin ‘Alfa’

Zhurnal Ads

Shkup, 24 nentor – Rasti ALFA nuk duhet të politizohet. Ky rast, është më shumë se PARTIA,Në pyetje janë njerëz që qëndrojnë në burg pa pikë faji. Rasti ALFA duhet të merret seriozisht.

Rasti ALFA është proces i montuar nga politika shoviniste e Gruevskit, i koordinuar mirë në krye me Drejtorinë për zbulim dhe kundërzbulim në krye me Sasho Mijallkovin.

Rasti ALFA është më shumë se politikë. Prandaj duhet t’i bashkojmë të gjitha forcat tona që të dëgjohet klithma jonë, jo vetëm që të lirohen, por të merren në përgjegjësi të gjithë ata që e montuan.

Mallkuar qoftë ai i cili i jep përparësi partisë ose liderit, kur janë në pyetje të dënuarit pa faj. Të mallkuar qofshin edhe ata aktivistë partiak, që heshtin për shkak të interesit të tyre personal dhe nuk marrin guximin ta kritikojnë padrejtësinë që u bëhet të tjerëve. Sot në kojshi, nesër te ti.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kurz refuzon shpërndarjen e refugjatëve në BE

R ZH

Bislimovski: Nëse është e nevojshme ngrohja qendrore do të fillojë më një tetor

E.E.

Shkup, makina përplaset në tarracën e kafenesë

E.E.

VMRO-DPMNE: Sistemi shëndetësor nuk funksionon

E.E.

Konfirmohen propozim-ndryshimet e ligjeve për shërbimet postare dhe për procedurat tatimore

T E

Dilemat rreth ligjit për regjistrimin e popullsisë?

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...