Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Familja i jep fund kërkimit 25-vjeçar për eshtrat e Remzi Hoxhës

Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit dhe vrasjes së Remzi Hoxhës, familja Hoxha bën të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij.

Familja Hoxha përmes një njoftimi publik, ka bërë të ditur se ditën e mërkure do të organizojnë një konferencë për media me ç’rast edhe do të bëjnë të ditura disa detaje, transmeton Telegrafi.

“Pas 25 vite vuajtje, maltretime dhe tortura psikike e emocionale, familja jonë ka vendosur t’i japi fund kërkimit të pafund të eshtrave të tija dhe të mbyllim këtë kapitull të tmerrshëm të jetës tonë”, thuhet në njoftimin e familjes Hoxha.

Gjithashtu, familja Hoxha njofton se në vitin e ardhshëm 2021 do të bëjnë varrin dhe memorialin e Remzi Hoxhës.

Postime të ngjashme

316 raste me coronavirus dhe tre të vdekur për 24 orë

S.B.

Dreshaj: Jemi vonë në sigurimin e vaksinës, Haradinaj po punon për sigurimin e saj

S.B.

Reagon KMDLNJ ndaj vendimit të Speciales për moslirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve.

S.B.

Zemaj: Nuk do të ketë lirim të masave, ata që shkelin ligjin të dënohen

S.B.

Shtatë refugjatë lëndohen nga zjarri që shpërtheu në kampin në Mitrovicë

S.B.

Ministrja serbe: Jemi duke punuar në dokumentacionin për ndërtimin e gazsjellësit drejt Prishtinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...