Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Familja shqiptare e përfshirë në trafik droge në Itali, përdoruesi i kokainës i denoncon

Policia italiane ka vënë në pranga nëntë persona, mes të cilëve janë edhe disa shqiptarë, anëtarë të së njëjtës familje. Ata u arrestuan për trafik droge, ndërsa gjatë operacionit u sekuestruan1.2 kg kokainë dhe 15 mijë euro.

Mediat italiane raportojnë se denoncimi për ta u krye nga një përdorues i kokainës, që u ankua se po zhvatej për shkak të borxheve të kokainës.

Në 2019 u arrestua një 25-vjeçar shqiptar, ndërsa më pas hetimet zbuluan të përfshirë në trafik droge edhe një shqiptar tjetër e një grua italiane. Hetim pas hetimi nga autoritetet çuan në pranga edhe furznizuesin e kokainës, që ishte shqiptar, bashkë me gruan dhe vëllanë e tij.

Postime të ngjashme

Pse e skualifikuan? Mjeku Kosova: Tritani më mban inat për tenderin “që nuk mbylla sytë”. Ruli për vjedhjen e njeriut të tij

T E

Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë

T E

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...