Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Familja u gjet duke bërë kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm

Një çift dhe fëmijë që kishin ngritur kampin buzë një shkëmbi të rrezikshëm, bënë që të njoftohet policia dhe rojet e bregdetit.

Ata u gjetën në një tendë në një zonë të njohur për rrëshqitje dheu përgjatë rrugës Cleveland në North Yorkshire të shtunën.

Oficerët e shpëtimit të rojes bregdetare nga Staithes dhe Whitby u dërguan dhe dhanë “këshilla sigurie për shkak të vendndodhjes së rrezikshme të çadrës së tyre”, transmeton Telegrafi.

Policia u thirr gjithashtu sepse familja kishte shkelur rregullat e COVID-19 duke udhëtuar atje, tha roje bregdetare.

Një zëdhënës nga Staithes Coastguard tha: “Këshillat e sigurisë u dhanë nga oficerët e shpëtimit të rojeve bregdetare për shkak të vendndodhjes së rrezikshme të çadrës së tyre, veçanërisht me rrëshqitjet e fundit të tokës.

“Nëse ecni në rrugën Cleveland, ju lutemi qëndroni në shtigjet e përcaktuara”.

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...