Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Familjarët e të zhdukurës thonë se Mirjetën ua mbyti dhe varrosi burri i saj

Familjarët e Mirjeta Zeka Shabanit, e cila u zhduk para më shumë se një viti dyshojnë se burri i saj e ka mbytur atë.

Zona rreth lumit Ibër të Qytetit të Mitrovicës, të martën ishte pistë hetimi.

Policia e Kosovës në bashkëpunim me njësitet e Forcës së Sigurisë të kërkim-shpëtimit dhe zhytëseve janë vënë  në kërkim të Mirjeta Zeka Shabanit.

41 vjeçarja është raportuar e zhdukur nga vëllezërit e saj me datën 31 mars të vitit 2019.

Por trupi i Mirjetës nuk u gjet këtu, teksa kërkimet  vazhduan në një lokacion tjetër, që po mbahet sekret.

E familjarët e saj janë të bindur që Mirjetën e vrau bashkëshorti i saj, Nehat Shabani.

Mirjeta ishte martuar para dymbëdhjetë vjetëve, derisa ishte gruaja e tretë e Shabanit.

Postime të ngjashme

316 raste me coronavirus dhe tre të vdekur për 24 orë

S.B.

Dreshaj: Jemi vonë në sigurimin e vaksinës, Haradinaj po punon për sigurimin e saj

S.B.

Reagon KMDLNJ ndaj vendimit të Speciales për moslirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve.

S.B.

Zemaj: Nuk do të ketë lirim të masave, ata që shkelin ligjin të dënohen

S.B.

Shtatë refugjatë lëndohen nga zjarri që shpërtheu në kampin në Mitrovicë

S.B.

Ministrja serbe: Jemi duke punuar në dokumentacionin për ndërtimin e gazsjellësit drejt Prishtinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...