Agjencia Zhurnal.mk

Fanella e Maradonës shitet për 55.000 euro, të hollat shkojnë për luftimin e koronavirusit

Fanella e legjendës argjentinase me numër 10, Diego Armando Maradonës, është shitur për 55 mijë euro me qëllim për të ndihmuar në luftimin e pandemisë koronavirus në Napoli.

Ish-mbrojtësit e Italisë, Ciro Ferrara dhe Favbio Canavaro e hapen një fondacion për të grumbulluar para për qytetin e lindjes së tyre, veçanërisht gjatë këtij momenti të vështirë ekonomik për Italinë, transmeton Gazeta Express.

Ata kanë njoftuar se, në një ankand online, fanella e Maradonës me Kombëtaren e Argjentinës – të cilën fituesi i Kupës së Botës ia kishte dhuruar Ferraras kur ata ishin bashkëlojtarë në Napoli – është shitur për 55 mijë euro.

“Ne e fituam një ndeshje tjetër, për Napolin dhe për napolitanët tanë të dashur”, shkroi Maradona në Facebook.

“Mbase kjo është ndeshja më e rëndësishme që e kemi fituar dhe e fituam së bashku, të bashkuar në mënyrën siç ishim gjithmonë. Faleminderit Ciro, sepse më keni lejuar përsëri të ndihem pjesë e njerëzve të mrekullueshëm”, shtoi ai.

View this post on Instagram

#Repost @maradona ・・・ Caro @CiroFerrara_Official, amico e compagno fedele. Ricordo ancora il tuo esordio in Nazionale. Proprio contro di me, contro la mia Argentina. Sono contento che la maglia che ti regalai 33 anni fa adesso possa aiutare il nostro popolo in un momento così difficile. Napoli e i napoletani, la mia seconda casa, la mia gente. Je sto vicino a te! E a tutti voi, insieme alla @fcf_onlus (Fondazione Cannavaro – Ferrara). Lì troverai tutti i dettagli dell'asta. Un abbraccio a tutti! – – – – – – – – – – – – – – – Querido Ciro, me acuerdo de tu debut en la selección italiana. Fue contra mí, contra mi selección argentina, en 1987. Me pone feliz saber que esa camiseta que intercambiamos hace 33 años, pueda ayudar a la gente en este momento tan difícil. Nápoles es mi segunda casa, y los napolitanos son mi gente. Por eso invito a todos a sumarse a la @fcf_onlus (Fundación Cannavaro – Ferrara). Allí van a encontrar todos los detalles de esta subasta benéfica. Un abrazo a todos! – – – – – – – – – – – – – – – Dear Ciro, I remember your debut in the Italian national team. It was against me, against Argentina, in 1987. It makes me happy to know that the shirt we exchanged 33 years ago, can help people at this difficult time. Naples is my second home, and the Neapolitans are my people. That's why I invite everyone to join the @fcf_onlus (Cannavaro – Ferrara Foundation). There you will find all the details of this charity auction. A big hug to all! – – – – – – – – – – – – – – – #JeStoVicinoATe #DiviseCheUniscono #UnitiperNapoli

A post shared by Ciro Ferrara (@ciroferrara_official) on

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...