Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Fansat urojnë Princin Harry dhe Meghan Markle për përvjetorin e martesës

Fansat e Princit Harry dhe Meghan Markle janë lajmëruar në rrjetet sociale për të treguar mbështetjen për çiftin në përvjetorin e tyre të tretë të martesës.

Mbështetësit e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it publikuan dedikime të ëmbla ndërsa ndanë gjithashtu nga dasma e tyre mbretërore e zhvilluar në ‘St George’s Chapel’ në Kështjellën Windsor tri vjet më parë, shkruan DailyMail.

Duke postuar fotografi të një ditë të hollësishme, një fans mbretëror shkroi: “Gëzuar tre vjetorin e martesës, Harry dhe Meghan! Zemër, gjithçka duket si një jetë më parë, kaq shumë gjëra ka ndodhur! Shpresoj të kaloni një ditë të mrekullueshme sot, duke festuar dashurinë dhe lumturinë tuaj”.

Është viti i dytë që llogarit përvjetorin e dasmës së çiftit larg detyrave të tyre zyrtare si mbretërorë të vijës së parë të fronit.

Princi Charles dhe Camilla ndërmorën detyra mbretërore në Irlandën e Veriut, ndërsa ishin fotografuar duke biseduar me mbajtësit e tezgëve në Bagnor.

Vetë Meghan dhe Harry nuk kanë komentuar përvjetorin e tyre, por ka të ngjarë që ata do të jenë në shtëpinë e tyre në Montecito, Kaliforni, ku jetojnë me djalin Archie.

Kanë qenë tri vjet shumë të trazuara për çiftin, i cili ndërmori detyra mbretërore për një vit përpara se të tërhiqeshin si mbretërorë të vijës së parë.

Dyshja kanë mirëpritur në jetë fëmijën e tyre të parë, Archie Mountbatten-Windsor, dhe tani janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë që pritet të vijë në jetë në fillim të verës.

Që nga largimi nga Familja Mbretërore, çifti kanë folur publikisht kundër familjes së Harryt, posaçërisht sivjet në intervistën për Oprah Winfreyn.

Gjatë të njëjtës intervistë, Meghan tha se ajo dhe Harry mbajtën një ‘union’ privat në oborrin e shtëpisë së tyre me Kryepeshkopin e Canterbury dhe asnjë të ftuar tjetër më 16 maj.

Meghan tha ‘askush nuk e dinte’ për ceremoninë e fshehtë, në të cilën çifti ndau zotime personale për ‘vetëm ata të dy’.

Britanikët mbetën të tërbuar pasi ngritën pikëpyetje pse ishte e nevojshme dasma e financuar nga taksapaguesit e cila kushtoi 32 milionë funte në Kështjellën Windsor në maj të vitit 2018.

Sidoqoftë, rregullat për dasmat e Kishës së Anglisë janë të rrepta. Ata kërkojnë të paktën dy dëshmitarë dhe certifikata e tyre e martesës – duke treguar se ata me të vërtetë u martuan më 19 maj.

Pavarësisht nga një varg komentesh të diskutueshme, fansat e Harryt dhe Meghan vazhdojnë t’i mbështesin ata dhe t’i urojnë në ditë të tilla si kjo.

“Gëzuar tre vjetorin e martesës së Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it”, shkroi një fans.

“Gëzuar përvjetorin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, Meghan dhe Harryt tonë të bukur. Unë e dua historinë tuaj të bukur të dashurisë dhe lutem që dashuria që keni për njeri-tjetrin të vazhdojë të rritet. Brohoritje për gjithnjë dhe përgjithmonë”, shkroi një tjetër.

“Më kujtohet 19 maj 2018, unë qëndrova gjithë natën zgjuar për të parë dasmën e Harryt dhe Meghanit dhe ishte aq e bukur dhe nuk do ta harroj kurrë. Gëzuar tre vjetorin e dukës dhe dukeshës së Sussex-it”, shkroi një i tretë.

“Gëzuar përvjetorin, Harry dhe Meghan! Çfarë dite vërtet e mrekullueshme që ende krijon dashuri, shpresë dhe magji. Mund të vazhdoni të lulëzoni, rriteni dhe jetoni ëndrrat tuaja. Kaq i lumtur që jeni bashkë. Ju jeni një dritë e ndritshme në botën tonë. Qëndroni të ndritshëm”, shkroi një tjetër fans.

“Unë nuk mund të ndaloj së menduari për faktin se Harry dhe Meghan do të marrin dhuratën e tyre perfekte të përvjetorit në pak muaj kur bebja Sussex 2, vajza e vogël që Meghan ka pritur që kur ishte e re, do të lindë. Çfarë mënyrë e mirë për të festuar”, tha një fans.

Kjo vjen ndërsa çifti janë shfaqur në një varg intervistash të diskutueshme në mediat amerikane, duke përfshirë një intervistë bombastike me Oprah Winfreyn në fillim të këtij viti.

Mbretëresha urdhëroi çiftin të mos përdornin titujt e tyre ‘lartmadhëri’, gjersa publiku iu referohet se Princi Harry dhe Meghan Markle.

Vitin e kaluar asnjë llogari e familjes mbretërore në rrjetet sociale nuk publikoi mesazhe për çiftin për të shënuar ditën e tyre të veçantë, ndërsa llogaria zyrtare e Familjes Mbretërore ishin të vetmit anëtarë të familjes që iu bënë një dedikim në përvjetorit të parë të martesës së çiftit, duke shkruar në atë kohë: “Iu urojmë Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it një përvjetor shumë të lumtur të martesës”.

Postime të ngjashme

“Love Again” nga Dua Lipa arrin 20 milionë shikime

Dafina Vidishiqi

Urimi i Kidës për Getinjon me rastin e ditëlindjes

Dafina Vidishiqi

Kendall Jenner ndan momente romantike me basketbollistin Devin Booker

Dafina Vidishiqi

E diela familjare e e Gold AG dhe bashkëshortes pranë djalit, Guerilit

Dafina Vidishiqi

Angelina Jolie viziton ish-bashkëshortin në apartamentin e tij

Dafina Vidishiqi

I paragjykojnë vajzën, Arbenita Ismajli iu reagon ashpër ndjekësve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...