Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Fatih Terim nuk heq dorë, e do ende Xherdan Shaqirin te Galatasaray

Trajneri i Galatasaray, Fatih Terim refuzon të heqë dorë nga shpresat për ta transferuar yllin shqiptar të Liverpoolit, Xherdan Shaqirin.

Shaqiri nuk po luan mjaftueshëm te Liverpooli dhe një largim i tij përfolet tash e disa afate kalimtar.

Klubi i madh turk, Galatasaray është njëri nga klubet që është lidhur më shumë me transferimin e shqiptarit.

Trajneri Terim është një tifoz i madh i djaloshit nga Gjilani dhe ka shtyrë drejtuesit e Galatasarayt për të sjellë sulmuesin në Stamboll tash e 1 vit.

Sipas mediumit turk Fotomac, Galatasaray dhe Terim do të provojnë përsëri për Shaqirin në afatin e janarit.

Ndërsa është i lidhur me Reds deri në vitin 2023, pretendohet se Shaqiri do të ishte i hapur për të lëvizur në Galatasaray në fund të vitit.

Ish- ylli i Bayern Munichut dhe Interit ka luajtur vetëm pesë herë për Liverpoolin këtë sezon.

Postime të ngjashme

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Holanda 3-2 Ukraina

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton takimin dramatik ndaj Ukrainës në ‘trilerin’ e pesë golave

Dafina Vidishiqi

‘Shokohet’ Holanda, Yaremchuk barazon rezultatin

Dafina Vidishiqi

Mourinho: Dje Zoti po shikonte futboll

Dafina Vidishiqi

Nuk mund të fshihet më: Situatë e tensionuar mes Mbappes dhe Giroud te Franca para derbit me Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...