Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Faton Ameti: Bashkëpunimi me MSHA në funksion të rregullimit të profileve deficitare

Shkup, 19 prill, Zhurnal.mk – Drejtori I Fondit për Sigurim Shëndetësor Faton Ameti së bashku me kolegun, z. Stevo Krstevski, kanë realizuar takim pune pune me Ministrin për Shoqëri Informatike dhe Administratë, z. Jeton Shaqiri.

Temë e takimit ishte çështja e rregullimit të të ardhurave të kuadrit nga profilet deficitare brenda Fondit Shëndetësor. U dakorduam të krijojmë grup pune ndërinstitucional, për të lehtësuar zgjidhjen e kësaj çështjeje. Thuhet në postimin e Ametit.

Gjithashtu diskutuam edhe përfshirjen e sa më shumë shërbimeve të Fondit Shëndetësor, në portalin e-shërbime, të udhëhequr nga MShIA.

Gjithësëbashku konstatuam që bashkëpunimi ndërinstitucional më dinamik, siguron shërbime më cilësore për qytetarët e vendit.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...