Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Fauci, fëmijëve: Babadimri ka ‘imunitet të lindur’, nuk do ta përhapë coronavirusin te askush gjatë Krishtlindjeve

“Babadimri po vjen te ju. Dhe ai nuk do ta sjellë COVID-19″.

Të paktën, ky është “premtimi” për fëmijët nga Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA.

“Babadimri bën përjashtim nga kjo sepse me të gjitha cilësitë e mira, ka shumë imunitet të mirë të lindur”, tha Fauci për USA TODAY këtë javë, përcjell Telegrafi.

Dhe kjo ndoshta nuk duhet të jetë surprizë.

Siç e dinë tashmë fëmijët, “Babadimri është mbinjerëzor”.

“Ai fluturon nëpër botë brenda një nate dhe shpërndan miliona lodra”.

Por me miliona tashmë të sëmurë me COVID-19, fëmijët kanë qenë të shqetësuar për Babadimrin, veçanërisht këtë prag të Krishtlindjeve kur ai viziton miliona shtëpi.

Dhe nuk mund të mohohet që Santa, për shkak se është më i moshuar dhe në mbipeshë, në shikim të parë duket se rrezikon më shumë nga sëmundja e rëndë e COVID-19.

Megjithatë, Fauci u thotë fëmijëve të mos shqetësohen. “Santa nuk do të përhapë infeksione tek askush”, tha ai. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...